Osoby chcące dokonać zmian, dzięki którym przestrzeń w mieszkaniu będzie wyglądać bardziej nowocześnie, powinny rozważyć montaż lameli. Te elementy dekoracyjne jakiś czas temu zyskały dużą popularność, wobec czego obecnie można je zobaczyć w wielu stylowo urządzonych wnętrzach. Dlaczego lamele są tak często wybierane jako ozdoba pomieszczenia?

Co to są lamele?

Lamele to pionowe listwy wykonane z trwałego drewna. Wyróżnia je minimalistyczny styl, bogaty wybór zarówno pod względem szerokości, jak i kolorystycznym, a także fakt, że pasują właściwie do każdego pomieszczenia. Dzięki prostemu designowi można je wykorzystać we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, a także nowoczesnym. Świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniach, ale również w takich miejscach jak restauracja czy salon kosmetyczny.

Jaki kolor lameli wybrać?

Rzecz jasna wybór koloru lameli powinien być uzależniony od tego w jakim stylu zostało urządzone wnętrze, a także indywidualnych preferencji domowników. Najważniejszą zasadą jest, aby miały one odcień kontrastowy w stosunku do ściany. Oznacza to, że w jasnym pomieszczeniu lamele ścienne powinny być ciemne i na odwrót. Dzięki temu prostemu zabiegowi uda się wyeksponować ich wyjątkowy wygląd, a także nadać wnętrzu charakteru.

lamele na ścianie

Dużo zależy również od tego, w jaki sposób jest urządzone wnętrze. W pokojach nawiązujących do stylu skandynawskiego lub boho dobrze sprawdzą się lamele na ścianę zrobione z surowego drewna, które nie zostało polakierowane. W klasycznie urządzonych wnętrzach lepiej będą się prezentować listwy z jasnego drewna, które ma jednolitą strukturę. W przypadku, gdy lamele na ścianie są montowane w stosunkowo niedużym pomieszczeniu, warto postawić na te w jasnych odcieniach. Pozwoli to uzyskać pożądany efekt dekoracyjny, jednocześnie nie zmniejszy optycznie wnętrza.